Skip to main content

انواع مبل، چقدر با دنیای مبل آشنایی دارید؟ (بخش دوم)

انواع مبل، چقدر با دنیای مبل آشنایی دارید؟ (بخش دوم)
تا چه حد با اسم مبل ها آشنا هستید؟ تا به حال به تاریخچه و ویژگی های هر مبل فکر کرده اید؟ پاسخ سوالات را در این مطلب بخوانید.

در ادامه مبحث معرفی و آشنایی با اسامی انواع مبل ها و ویژگی ظاهری آنها، در این مطلب با پنج نوع دیگر از مبلمان آشنا می شویم. اگر علاقمند به شناخت انواع مبل هستید اینجا را نیز مطالعه کنید.

 

 

 

مبل دسته گرد انگلیسی (English Rolled Arm)

 

بی شک یکی از راحت ترین نوع مبل، مبل دسته گرد انگلیسی است. این نوع مبل که ظاهری مانند خانه های روستایی انگلیسی را به چیدمان خانه می دهد دارای ویژگی های ظاهری مانند تکیه ای یک تکه، تشک های بزرگ و بی نهایت نرم، دسته هایی کوتاه و فشرده و پایه های کوتاه که معمولا چرخدار هستند. این نوع مبل میتواند در چیدمان و دکوراسیون سبک معاصر عالی ظاهر شود، زیرا می توان با این نوع مبل گرمایی که چیدمان هایی با سبک مدرن به آن نیاز دارند را به خانه ها اضافه کرد.

 

مبل راحتی دسته گرد انگلیسی

 

مبل نول (Knole)

 

مبل ها به شکل امروزی که می بینیم تا قبل از قرن 17 میلادی وجود نداشتند و تنها از نیمکت ها به عنوان مبل استفاده می شده. پیدایش و استفاده از مبل نول به اوایل قرن 16 میلادی بر میگردد، زمانی که نیمکتی با رویه پارچه برای خانه تاریخی انگلیسی " نول "سفارش داده شد. نمونه کلاسیک آن را می توانید توسط تکیه های صاف و بلند و دسته های زاویه دار قابل تنظیمش بشناسید.

 

قسمت گلدسته مانند بالای مبل، دسته مبل و پشتی آن را به هم متصل می کند و معمولا با ریسمان به هم بسته می شدند. اگرچه محبوبیت این نوع مبل کمتر شده اما استفاده از آن در چیدمان مدرن می تواند حس فریبندگی سبک کلاسیک را به فضا اضافه کند.

 

مبل راحتی نول سبکی انگلیسی در منزل شما

 

مبل بریجواتر(Bridgewater)

 

ظرافت،راحتی و ظاهر غیررسمی مبل بریجواتر بهترین مبل برای تماشای فیلم با دوستان و یا گفتگو است. در طراحی های امروزی، این مبل با پشتی نرم، دسته های گرد با شیبی ملایم به سمت پائین و کوسن های زیادش ظاهری پذیرا و دوستانه به اتاق نشیمن می بخشد. این نوع مبل را با نام مبل انگلیسی سه نفره هم می شناسند. پارچه ای که دامن مانند تا پائین پایه های مبل ادامه دارد و آنها را پوشانده ریشه و ظاهر انگلیسی این مبل را برجسته می کند.

 

مبل راحتی انگلیسی بریجواتر

 

مبل مدرن Mid-Century

 

کلمه میانه قرنی مدرن (Mid-Century ) نشان دهنده حرکتی قابل توجه در طراحی بین سال های 1930 تا 1965 میلادی است. مبلمانی که با این نوع سبک طراحی می شوند معمولا فرم وشکلی ساده دارند با پایه هایی کوتاه که بیشتر به شکل مربع دیده می شود. البته تنوع زیادی در طراحی این مبل هم مشاهده شده.

 

برای تشخیص این نوع مبل می توانید از ظاهر یکپارچه، استفاده از اشکال اصلی و هندسی دقیق آن را بشناسید. یک چیز که در مورد این نوع مبل قطعی است اینکه " اگر چیدمان این مبل در یک طراحی داخلی مدرن به درستی انجام شود، ظاهری شگفت انگیز و الهام بخش به وجود خواهد آورد."

 

مبل راحتی mid-century در نشیمنی زیبا

 

مبل تکه ای یا مبل ال (Sectional)

 

کاربردی بودن یکی از ویژگی هایی بود که توسط مدرنیسم توسعه پیدا کرد و مبل های تکه ای (مبل L) یکی از اجزای برجسته این ویژگی بود. این نوع مبل شامل تکه های انتهایی و گوشه ای، اتومن ها، رکلاینر ها و شز هستند.

 

این مبل ها انتخاب خوبی برای فضاهایی با دکوراسیون سبک معاصر با پنجره های زیاد و سقف بلند هستند. همچنین برای پر کردن فضاهای بزرگ و رسمی بهترین گزینه است. اما این نوع مبلمان به دلیل فضای زیادی که اشغال می کند مبل مناسبی برای فضاهای کوچک نیست.

 

مبل راحتی ال مبل L

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید