Skip to main content

میز کنسول، فضا سازی که خیلی ها به آن نیاز دارند

میز کنسول، فضا سازی که خیلی ها به آن نیاز دارند
بوفه ها و ویترین های قدیمی در منازل امروزی که متراژ کمی دارند تا حدی فضای زیادی اشغال می کنند، با این وجود برای فضای ذخیره سازی بیشتر چه کاری باید کرد؟

کنسول چیست؟

 از زمان های گذشته کمد یکی از لوازم جدا نشدنی منزل ما بودند. این کمد ها دو کاربرد داشتند، یکی به نمایش گذاشتن ظروف و دیگری محلی برای ذخیره سازی ظروف. به مرور زمان در ساخت این کمد ها فقط از چوب استفاده نشد و متریال شیشه نیز به آنها اضافه شد و نام آن به بوفه یا ویترین تغییر پیدا کرد. اگر به لوازم اطرافتان نگاهی بیندازید متوجه می شوید که ظاهر خیلی از آنها با گذشت سال تغییر کرده که بوفه ها هم از این قضیه مستثنی نبودند. متراژ پائین خانه ها مهمترین دلیل کمرنگ شدن نقش بوفه های قدیمی در دکوراسیون های امروزی است و همین باعث شد که میز کنسول ها گزینه ای دیگر برای ذخیره سازی لوازم شوند.

 

کنسول شیک و لوکس با درهای روکش چرم

 

میز کنسول ها در کنار فضای بیشتری که برای ما فراهم می کنند تاثیر زیادی در افزایش زیبایی در دکوراسیون را دارند. چه انتخاب شما از میان نمونه های کلاسیک و مجلل باشد چه میز کنسولی مدرن و ساده. استفاده از میز کنسول ها در فضاهای کوچک و خانه های نقلی جذابیت خاصی را به دکوراسیون می بخشد، طرح های متنوعی که میز کنسول ها ارائه می دهند، ارتفاع کم آنها که این امکان را به ما می دهد تا از تزئینات و دکوری ها بر روی کنسول ها استفاده کنیم، از دلایل جذابیت و محبوبیت آنهاست.

با شنیدن نام کنسول ناخودآگاه میز و یک آینه بر روی دیوار تصور می شود، اما خودتان را به ساختار ها و قوانین عامه دکوراسیون محدود نکنید. می توان با استفاده از یک قاب نقاشی زیبا، تابلو، چیدن شمع یا قرار دادن آباژوری زیبا بر روی کنسول تان زیبایی و جذابیت فضا را دو چندان کنید.

کنسول در دکوراسیون

 برای هر وسیله ای در دکوراسیون جای مشخصی در نظر گرفته می شود، میز کنسول هم باید در قست های خاصی از منزل استفاده شود و نمی توان آن را در هر جایی در دکوراسیون قرار داد. اگر صاحبخانه هستید و مشکل جابجایی هرساله را ندارید، این نکته را حتما به خاطر داشته باشید که قبل از خرید جای میز کنسول را تعیین کنید و اندازه جای آن را بدانید.

 


کنسول فرمیکا مناسب دکوراسیون داخلی مدرن و فانتزی در اتاق پذیرایی

 میز کنسول را می توان در پذیرایی قرار داد اما طرحی که انتخاب می کنید باید با سبک کلی دکوراسیون منزلتان هماهنگ باشد، به جزئیاتی مانند دستگیره ها و چوب مورد استفاده در ساخت مبلمان پذیرایی دقت کنید. اگر قصد دارید از آینه بر روی دیوار بالای کنسول استفاده کنید آینه کوچکتری را انتخاب کنید. برای قرار دادن میز کنسول در پذیرایی سعی کنید بیشتر بر روی لوازم دکوری و قفسه های آن تمرکز کنید تا میز کنسول به میزی ساده در کنار دیوار پذیرایی تبدیل نشود. 

طرح های میز کنسول

 میز کنسول با چوب قهوه ای، ماندگار و اصیل

 تناژ رنگی گردویی، فندقی و ماهاگونی همیشه ماندگار هستند. استفاده از چوب قهوه ای این مزیت را دارد که منزل شما را لوکس جلوه می دهد. اگر قصد دارید شیک و مجلل بودن را در دکوراسیون منزل مضاعف کنید میز کنسول یا میز کنسول را منبت شده انتخاب کنید. کنسولی انتخاب کنید که دستگیره های شیک برنزی و یا مهره ‌های تزئینی برنزی داشته باشد تا در لوکس شدن منزلتان به شما کمک کنند. مدل های خمره ای میز کنسول از مجلل ترین نوع کنسول ها هستند که در چیدمان کلاسیک خوب می درخشند.

 

بوفه کنسول قهوه ای شیک برای دکوراسیون داخلی مدرن کلاسیک

 

میز کنسول با چوب سفید، لطیف و دوست داشتنی

 شاید از نظر برخی میز کنسول ساخته شده از چوب سفید رنگ زیبایی و اصالت چوب قهوه ای را نداشته باشد. اما میز کنسول سفید رنگ در چیدمان مناسب و هماهنگ بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود. اگر چیدمان لطیفی با رنگ های صورتی و سفید در منزل خود دارید، این مدل کنسول انتخاب مناسبی برای دکوراسیون داخلی منزلتان خواهد بود. اگر رنگ میز کنسولتان سفید است هر اکسسوری و لوازم دکوری رنگی بر روی آن زیبایی دو چندان خواهد داشت.

 

بوفه کنسول سفید زیبا برای اتاق پذیرایی با دکوراسیون داخلی صورتی با فانتزی

 

 

مزایای میز کنسول ها

 میز کنسول ها علاوه بر زیبایی که به منزل و دکوراسیون داخلی می بخشند فضای زیادی نیز برای ذخیره سازی ما فراهم می کنند. با قرار دادن میز کنسول ها در پذیرایی می توانید چند آیتم کوچک نیز روی آن بچینید تا به زیبایی فضا رنگ بیشتری ببخشید. همچنین میز کنسول ها با طرح های متنوعی که دارند می توانند به هر اتاقی هویت ببخشند و اگر در انتخاب میز کنسول تان سلیقه خود را دخیل کنید و متفاوت باشید حتی می توانید از این وسیله به عنوان نقطه کانونی اتاق پذیرایی استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید