Skip to main content

فنر مبل مناسب برای مبلمان کدام است؟

فنر مبل مناسب برای مبلمان کدام است؟
خاصیت ارتجاعی در فنر ها متفاوت است. ما در اینجا انواع فنر های مناسب برای مبلمان را به شما معرفی می کنیم.

تعریف فنر

 

فنر وسیله ای است که دارای خاصیت ارتجاعی بوده و قدرت برگشت پذیری دارد. خواص فنر مبل و یا به طور کل فنرها به این شکل است که، مقدار انرژی وارد شده به یک جسم را در خود ذخیره کرده و پس از برداشتن به حالت اولیه خود باز می گردد.

 

 

 

فنر مبل و انواع آن

 

فنر به دو صورت کششی و فشاری تولید می شود که در صنعت مبلمان از هر دو نوع این فنر ها به کار می رود. فنرهای فشاری استفاده شده در مبل دو نوع است:

 

فنرهای فشاری

 

فنر لول

 

نوع اول فنر مبل استفاده شده فنر لول است. فنرهای فلزی لوله ای شکلی است که در مبلمان های استیل و تشک ها مورد استفاده قرار می گیرد. جنس این فنرها از فولاد و گالوانیزه در مدل های y4، y5، y6 است که در زیر فوم، بین تسمه ها و گونی قرار داده می شود. طول عمر مبلمانی که در آنها از فنر لول استفاده می شود نسبتا بیشتر است.

 

فنر لول نشیمن مبل و مبلمان

 

فنر سینوسی

 

نام دیگر فنر سینوسی فنر های زیگزال است که در مبلمان راحتی مورد مصرف قرار می گیرد. جنس این فنرها از فولاد 72b است که قسمت جلو و عقب مبل راحتی را به هم متصل کرده و همچنین باعث افزایش مقاومت کار می شود. محل قرارگیری این نوع فنرها در زیر فوم های مبل راحتی است.

 

از مهم ترین قسمت های فنر سینوسی، قطر و گام فنر است که با توجه به مقادیر آن، مقدار نیروی قابل تحمل مشخص می شود، استفاده از این نوع فنر نسبت به قبل کمتر شده است.

 

فنر زیگزاگ و سینوسی مبل راحتی و مبلمان استیل

 

نحوه قرار گیری فنر سینوسی

 

فنرهای سینوسی مبل به صورت موازی در کنار هم در کف مبلمان قرار می گیرند. نحوه اتصال آن به کمک گیره و میخ است که با استفاده از آن ها فنر مبل به کلاف متصل شده و استحکام بالایی را به وجود می آورد.

 

ایراد اصلی این نوع فنرها خارج شدن از گیره خود است که به دلیل استفاده طولانی و یا وزن زیاد به وجود می آید. برای حل این مشکل فنر با نخ های ابریشمی به بدنه متصل می گردد که از مکان خود خارج نشود.

 

فنرهای کششی

 

نسل جدیدی از فنر در صنعت مبلمان است که خواص کششی را داراست و به نام فنر ابریشمی هم معروف است. جنس این فنرها از پلاستیک پلی استر و کتان بوده و مقاومت بالایی در برابر نیروهای وارد بر مقطع نشیمن ایجاد می کند. استفاده این نوع فنرها بیشتر در مبلمان راحتی و استیل بوده و به صورت شطرنجی در قسمت نشیمن مبلمان قرار می گیرند.

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید