Skip to main content

چطور ورودی منزل را زیباتر کنیم؟

چطور ورودی منزل را زیباتر کنیم؟
ورودی منزل اولین جایی است که به چشم بیننده می آید و معرف دکوراسیون داخلی کل خانه است. برای زیبایی آن چه کارهایی باید انجام داد؟

ورودی یا راهرو مهم ترین قسمت خانه محسوب می شود، این قسمت از منزل اولین فضایی است که در هنگام ورود به چشم بیننده می آید. ورودی منزل در دید بیننده نسبت به دکوراسیون کل خانه تاثیر گذار است و سبک دکوراسیون آن به نمای کلی منزل جلوه خاصی می بخشد. گاهی ممکن است این قسمت از خانه مورد کم لطفی ما قرار بگیرد و اهمیت چندانی به چیدمان و لوازم آن داده نشود یا بیشتر به الزامات و احتیاجات اهمیت دهیم تا باید هایی که در چیدمان این قسمت در نظر گرفته می شود. در اینجا می خواهیم ایده هایی را با شما در میان بگذاریم تا این فضا را منحصر به فرد جلوه دهد و در ابتدای ورود حس خوبی را به میهمانان انتقال دهد. با لوکس آذین همراه باشید.

ایده های دکوراسیون ورودی

همانطور که گفتیم این قسمت از منزل هم نیاز به چیدمان مناسب و لوازم دکوری برای جذب نگاه بیننده دارد. گذشته از زیبایی ظاهری این فضا، از نظر فنگ شویی شلوغی و نامرتب بودن ورودی منزل از ورود انرژی های مثبت به داخل منزل جلوگیری می کند. پس اگر این قسمت از منزل اهمیت چندانی از لحاظ زیبایی بصری برای شما ندارد،حتما مرتب بودن ورودی را از اولویت هایتان قرار دهید.

اما برای دکور ورودی منزل چه چیزهایی را باید در نظر داشته باشیم؟ اولین نکته نوع چیدمان کلی منزل است. ورودی باید با کل خانه هماهنگی داشته باشد پس حتما سبک دکوراسیون داخلی خانه را در نظر داشته باشید. نکته دوم انتظار شما از فضای ابتدایی ورود به منزل است. جاکفشی عضوی جدا نشدنی از ورودی منزل است اما شما می توانید وسایل دیگری مانند قاب عکس، جارختی، یک صندلی یا نیمکت و یاهر چیزی که با سلیقه و علاقمندی شما مرتبط است را در آنجا استفاده کنید. مرتب بودن را فراموش نکنید.

ایده های دکوراسیون داخلی راهروی ورودی منزل و آپارتمان

کفپوش های جذاب

یکی از نباید ها برای استفاده از انواع کفپوش در ورودی موکت است. موکت ها هم از لحاظ زیبایی بصری و هم از لحاظ بهداشتی گزینه مناسبی برای استفاده در قسمت ورودی منزل نیستند. برای انتخاب نوع کفپوش ورودی جسارت داشته باشید، از فرش ها یا موزائیک های رنگارنگ استفاده کنید. برای ورودی هایی که از موزائیک یا سرامیک برای کف استفاده شده حتما یک پادری در نظر بگیرید.

ورودی منزل زیبا با کفپوش

دیوار ورودی

اگر ورودی منزلتان توسط راهرو به باقی قسمت ها راه دارد می توانید از تابلو یا قاب عکس ها برای دیوار استفاده کنید. یا می توانید در انتهای راهروی میز کنسول کوچکی قرار دهید و دیوار پشت آن را به عنوان نقطه کانونی ورودی در نظر بگیرید. برای اینکار رنگی متفاوت از باقی دیوار ها را انتخاب کنید یا با استفاده از کاغذ دیواری جلوه ای منحصر به دیوار ببخشید. اگر راهروی ورودی باریکی دارید حتما استفاده از آینه را در ذهن داشته باشید. آینه ها با ایجاد فضای بیشتر بصری حس باریک بودن فضا را از بین می برند.

استفاده از آینه در راهروی ورودی منزل

معمولا ورودی آپارتمان ها فضای زیادی در اختیار خود ندارند، اگر منزل شما ورودی از این نوع دارد سعی کنید دیوار ها را با لوازم یا تابلو شلوغ نکنید. اینکار نه تنها به زیبایی ورودی شما کمک نمی کند بلکه باعث به وجود آمدن ترافیک بصری می شود. در این مورد نکته ای که وجود دارد استفاده از آینه در ورودی های کوچک آپارتمان است. قوانین فنگ شویی می گوید نباید آینه روبروی درب ورودی باشد، پیشنهاد ما این است که در این مورد از این ترفند برای بزرگ نشان دادن فضا استفاده نکنید اما اگر قصد داشتید از آینه کمک بگیرید آن را در مقابل درب ورودی نصب نکنید. دیوار تاکیدی به عنوان نقطه کانونی در ورودی راهروی منزل

روشنایی ورودی

 نورپردازی ورودی را فراموش نکنید. استفاده از نورپردازی مناسب در دکوراسیون داخلی منزل باعث می‌شود ورودی شما از سردی و یکنواختی خارج شود و حس گرمی و صممیمت را در فضای آن جاری کند. برای قسمت ورودی می توان از هر دو نورپردازی دیواری و سقفی استفاده کرد اما سعی کنید روشنایی سقفی که استفاده خیلی شلوغ نباشد یا اگر لوستری پر زرق برق برای ورودی انتخاب کردید، آن را به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته و باقی لوازم و چیدمان ورودی را ساده انتخاب کنید.

روشنایی راهروی ورودی با لوستری مدرن و زیبا و چیدمانی مناسب

 اگر ورودی منزلتان راهرویی پهن است می توانید از کتابخانه یا ویترین و کنسول استفاده کنید و با لوازم و اکسسوری های مختلف، جذاب و مناسب با دکوراسیون کلی منزلتان آنها را تزئین کنید. می توانید روی کنسول از آباژور، مجسمه یا شمع هایی زیبا استفاده کنید، یا یک تابلو بالای کنسول به دیوار آویز کنید.

 از گیاهان طبیعی غافل نشوید. استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون داخلی حس سرزندگی و شادابی را به فضای خانه القا می کند و چه بهتر که این حس از بدو ورود به منزل هم به میهمان و هم میزبان داده شود.

گیاهان آپارتمانی برای استفاده در دکوراسیون داخلی منزل

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید