Skip to main content

چند راه حل ساده برای داشتن فضای اتاق غذاخوری صمیمی و شیک

چند راه حل ساده برای داشتن فضای اتاق غذاخوری صمیمی و شیک
محیط غذاخوری لایق یک طراحی منحصر به فرد است، ما در اینجا ایده هایی داریم که میتواند در درست کردن بهترین فضای ممکن در اتاق غذاخوری به شما کمک کند.

به نسبت دیگر اتاق های موجود در منزل، فضای غذا خوری از جایگاه ویژه ای برخوردار است. درحالی که هر روز از این اتاق استفاده نمی شود، اما فضای ناهار خوری جایی برای برگزاری دورهمی های دوستانه و مناسبتها است.

از آنجایی که خاطرات خاصی در فضای غذا خوری رقم می خورد، این اتاق لایق یک طراحی منحصر به فرد است.خوشبختانه، ما در اینجا ایده هایی داریم که میتواند در درست کردن بهترین فضای ممکن در فضای ناهار خوری به شما کمک کند.

اتاق غذاخوری مدرن و شیک

طراحی فضایی مناسب برای برپایی جشن و دورهمی ها و در عین حال کاربردی بودن آن برای استفاده هر روز خانواده کار ساده ای نیست. نکته کلیدی ایجاد تعادل بین حس صمیمیت و جذابیت اتاق است. در اینجا ایده هایی را به شما پیشنهاد میدهیم که هر دو خصوصیت را دارا هستند.

اتاق پذیرایی با ترکیب رنگ آبی و زرد

فضای ناهار خوری را فرش کنید

به احتمال زیاد تصمیم شما استفاده از میز غذاخوری به عنوان نقطه کانونی اتاق است. اما ممکن است تنها با میز غذاخوری اتاق خالی به نظر بیاید، پس با انتخاب یک قالیچه می توانید رنگ، طرح و نقش را به اتاق هدیه کنید. در نظر داشته باشید که قالیچه از هر سمت میز 60 سانتیمتر بیرون زده باشد، تا هنگام جابجا کردن صندلی ها، پایه صندلی به لبه قالیچه گیر نکند. استفاده از قالیچه در فضای ناهار خوری حس گرمی و صمیمیت را در اتاق القا می کند، به ویژه اگر در اتاق از کفپوش های چوبی استفاده شده باشد.

هیچکس علاقه ای به داشتن کفپوش لکه دار ندارد، قالیچه میتواند برای جلوگیری از ایجاد لکه روی کف نقش موثری داشته باشد. اگر از صندلی هایی با نشیمن چوبی استفاده می کنید، بالشتک ها میتوانند حس راحتی بیشتری به مهمان ها انتقال دهند.

اتاق غذاخوری لوکس

از میز های ساده استفاده کنید

از آنجایی که میز مهمترین عضو فضای ناهار خوری است، ممکن است انتخاب یک میز چشمگیر برای شما وسوسه برانگیز باشد. اما به جای انتخاب میزی پر زرق و برق، پیشنهاد ما یک میز ساده است که حتی با گذر زمان تازگی و زیبایی خود را از دست ندهد.

یکی از مهمترین نکته ها در هنگام انتخاب میز غذاخوری توجه به کیفیت ساخت است. سعی کنید از متریال های طبیعی – مثل چوب، شیشه و یا حتی سنگ- استفاده کنید. با انتخاب این متریال ها در آینده گزینه های بیشتری برای تغییر دکوراسیون اتاقتان خواهید داشت.

اتاق پذیرایی بالوستر سه تایی

در نورپردازی دقت کنید

استفاده از دو چراغ یا بیشتر و یا استفاده از چندین چراغ در یک خط (track lighting&nbsp) -مانند عکس بالا- نه تنها جلوه بصری زیبایی بر روی میز ایجاد می کند، بلکه نور را به طور مساوی و هماهنگ در کل اتاق پخش می کند. این نوع نورپردازی زمانی به خوبی کاربرد پیدا می کند که به همراه نور مخفی استفاده شود. این روش باعث روشن شدن گوشه های تاریک اتاق نیز می شود.

در هنگام خرید لوستر، به طول میز غذاخوریتان دقت داشته باشید. لوستری با کلید تنظیم نور انتخاب کنید تا بتوانید در یک شام رمانتیک و یا در هنگام انجام دادن تکلیف مدرسه فرزندتان نور مناسب را دراتاق تنظیم کنید.

دکور اتاق غذاخوری با استفاده از رنگ نارنجی

برای تزئین دیوار جسارت به خرج دهید

اگر قصد دارید یکی از اتاق های منزلتان را برای به نمایش گذاشتن علاقه تان به هنر اختصاص دهید، فضای غذاخوری بهترین انتخاب است. در کنار به نمایش گذاشتن هنری که دوست دارید، توجه به اندازه چیزی که به دیوار فضای غذاخوری زینت می دهد هم نکته مهمی است. باید یک حس تعادل وزنی بصری در فضا ایجاد کنید، پس تمرکزتان را بر تکه هایی با اندازه بزرگتر معطوف کنید- و یا یک مجموعه از چندین تکه ی کوچک برای تبدیل دیوار به یک گالری- که با آنها دیوار روبروی میز غذاخوری را پر کنید.

میز غذاخوری در اتاقی با ترکیب رنگ آبی و قرمز

از صندلی های ناهمگون استفاده کنید

اصولا، برای طراحی در فضاهای رسمی تا کوچک ترین جزئیات هم از همگونی استفاده می کنند. در صورتی که اخیرا استفاده از ناهمگونی در مبلمان در میان طراحان طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، به ویژه برای کسانی که به دنبال محیطی با حس راحتی و دوستانه ی بیشتری هستند.

دارا بودن یک عامل مشترک کلید موفقیت این نوع طراحی است. به طور مثال، اگر صندلی هایتان از نظر ظاهر باهم متفاوت هستند ، استفاده از یک رنگ برای تمام صندلی ها به هماهنگی ظاهرشان کمک می کند. همینطور اگر تمام صندلی ها جزئیات متفاوتی نسبت به یکدیگر داشتند، سعی کنید که از یک متریال برای تمام صندلی ها استفاده کنید.

اتاق غذاخوری، پذیرایی

به وجود آوردن فضایی مناسب برای برگزاری مراسمات رسمی خانوادگی و در عین حال کاربردی بودن برای استفاده هر روزه در اتاق غذاخوری کار ساده ای نیست، اما با کمی فکر و برنامه ریزی، می توانید به این هدف دست پیدا کنید. ایده هایی که در اینجا گفته شد را به عنوان منبعی برای الهام بخشی طراحی فضای غذاخوریتان استفاده کنید، و در نتیجه با بهترین نوع تلفیق صمیمیت و زیبایی و تجلل روبرو می شوید.

اتاق پذیرایی

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید