Skip to main content

چیدمان مناسب برای نشیمن های مستطیلی

چیدمان مناسب برای نشیمن های مستطیلی
چیدمان مبلمان یکی از اساسی ترین کارها در دکوراسیون داخلی است

نشیمن مستطیل شکل یکی از انواع رایج نشیمن است که در اینجا به نکاتی برای طراحی داخلی آن می پردازیم

انتخاب چیدمان مناسب برای یک نشیمن کشیده و مستطیل شکل یک معضل جدی است و ما را در مورد طراحی دکوراسیون منزل مان دچار مشکل می کند. قطعا هیچ کس دوست ندارد که اتاق نشیمن در خانه اش تبدیل به یک راهرو با عرض زیاد و یا سالنی شبیه به سالن های ورزشی شود. ایجاد فضای صمیمی گفتگو، در نشیمن های مربع به دلیل شکل چیدمان گرد مبلمان ساده تر خواهد بود، اما راه حل و ترفندهای دکوراسیون برای نشیمن های مستطیل شکل چیست؟

انتخاب مبلمان مناسب برای فضای خانه اهمیت زیادی دارد اما پس از انتخاب و خرید مبلمان مناسب، نوبت به مهمترین بخش یعنی چیدمان صحیح می‌رسد. نحوه صحیح چیدمان تاثیر زیادی بر جذابیت، زیبایی و استفاده بهینه از فضای موجود را دارد.

با ما همراه باشید

چیدمانی مناسب برای اتاق نشیمن مستطیل شکل

بررسی نیازهای مان از فضا و مبلمان

اولین قدم این است که: چه امکاناتی در اختیار دارید؟! انتظارتان از فضای نشیمن، برآورده کردن چه نیازهایی است؟! مبلمان خانه شما چه تعدادند و قصد دارید چطور از آنها استفاده کنید؟! بعد از پاسخ دادن به این سوال ها، به خوبی می دانید که چه وسایلی در اختیار دارید. بنابراین با دیدی کلی به فضای نشیمن نگاه کنید و با در نظر گرفتن ایده های کاربردی زیر بهترین چیدمان را متناسب با فضای داخلی خانه خود انتخاب کنید.

مشخص کردن مسیر تردد در نشیمن مستطیل

در نظر داشتن مسیر رفت و آمد اصلی در یک طرف از اتاق نشیمن بهترین راه برای داشتن یک فضای راحت و آرامش بخش است، که در عین حال حرکت در آن جریان دارد. در این صورت و رفت آمد در این فضا بدون مزاحمت برای کسانی که روی مبلمان در حال گفتگو هستند اتفاق می افتد و البته در طی مسیر عبور، موانع کمتر خواهند بود.

 

چیدمان مبلمان در نشیمن مستطیل

در چیدمان مبلمان تان تنوع ایجاد کنید

فکر نکنید که جدا کردن مسیر رفت و آمد در یک سمت دست شما را برای تنوع دادن به چیدمان خانه خواهد بست. اگر نشیمن شما عرض کافی داشته باشد چنین مشکلی پیش نخواهد آمد. البته این روش در نشیمن های کوچک مستطیل شکل هم قابل اجراست.

نقاط کانونی در نشیمن های مستطیل شکل

شومینه و تلویزیون نقاط کانونی فضای نشیمن محسوب می شوند. می توانید یک ست مبلمان اطراف آنها بچینید و بخش دیگر اتاق را برای فضای غذاخوری و یا سری دوم مبلمان در نظر بگیرید. با این کار امکان جدا کردن فضای تماشای تلویزیون و فضای صمیمی گفتگو برای خانواده وجود خواهد داشت.

اتاق نشیمنی زیبا با نور طبیعی به شکل مستطیل

فضای تماشای تلویزیون در نشیمن های کوچک

در نشیمن های مستطیل شکل کوچک، بهتر است مبلمان را پشت به یکی از دیوارها بگذارید و از دیوار مقابل به عنوان دیوار پشت تلوزیون استفاده کنید. مبلمان هایی با فرم باریک و کم جا بهترین گزینه برای این نوع نشیمن است. یکی از انتخاب های شما می تواند مبل L شکل باشد. بهتر است از گذاشتن وسایل و مبلمان اضافه پرهیز کنید تا بتوان نشیمن کوچک را بزرگتر جلوه داد.

همنشینی فضای غذاخوری و نشیمن در کنار هم

اگر فضای تان بیش از حد کشیده است و شما احتیاج به فضای غذاخوری در خانه دارید بهتر است بخشی از آن را برای قرار دادن میز و صندلی غذاخوری در نظر بگیرید. در این موقعیت بدون هیچ دیواری و تنها با چیدمان درست، می توانید فضای داخلی خانه را از هم جدا کنید. اما نکات زیر را فراموش نکنید:

  • بهتر است کاناپه یا یکی از مبلمان پشت به فضای غذاخوری قرار گرفته و محدوده آن را از فضای نشیمن تفکیک کند.
  • می توانید روکش صندلی ها و مبلمان را با هم هماهنگ کنید تا حس وحدت در دکوراسیون منزل حفظ شود.
  • می توانید به کمک وسایل تزئینی و کاربردی متمایز در هر بخش، حریم این دو فضا را تقویت کنید.

استفاده از رنگ خنثی در مبلمان اتاق نشیمن و پذیرایی

دو ست مبلمان در فضای یک نشمین

برخی به استفاده از دو دست مبلمان در منزل علاقه دارند. یک ست کامل رسمی و یک نیم ست مبلمان راحتی! اگر شما هم چنین چیدمانی را می پسندید باید یادآوری کنم که در نشیمن مستطیل شکل به راحتی امکان اجرای چنین ایده ای وجود دارد. دراین صورت فراموش نکنید که هماهنگی فضا را با انتخاب دو سری مبلمان متفاوت از هم برهم نزنید، این ناهماهنگی باعث بی نظمی در طراحی داخلی نشیمن می شود.

رنگ های روشن برای بزرگ تر جلوه دادن فضای نشیمن و پذیرایی مستطیل

living room layout luxazin

living room layout luxazin 01

living room layout luxazin 02

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید