Skip to main content

کلاف مبل استیل و راحتی

کلاف مبل استیل و راحتی
کلاف خوب حکم استخوان بندی را در مبل و مبلمان دارد. اما چه چوبی را برای کلاف مبل انتخاب کنیم؟

کلاف حکم استخوان بندی را در یک مبل خوب دارد که تمام قطعات مانند فوم، اسفنج و پارچه بر روی آن سوار شده تا ظاهری زیبا برای مبل به وجود بیاورد. کلاف مبل شامل قید، پایه جلو و عقب، تاج و گوشواره است که جنس آن نقش بسیار مهمی در طول عمر مبلمان دارد.

 

کلاف مبل خوب کدام است؟

 

در مبل های استیل جنس چوب های استفاده شده گردو و راش است و برای مبلمان راحتی از چوب روس استفاده می شود. با این حال در برخی از مبل ها از چوب سفید استفاده می شود که از انعطاف کمی برخوردار است و به همین دلیل درجه مرغوبیت بسیار کمتری نسبت به دیگر چوب های مورد استفاده در کلاف مبلمان را دارد . همین باعث پایین بودن کیفیت مبل می شود. بهترین کلاف برای استفاده در یک مبل خوب دوبل است که ساختمان آن از دو چوب به صورت به هم پیوسته است و عمر بالایی را برای مبل تضمین می کند.

 

کلاف خوب مبل راحتی و مبل استیل و مبل کلاسیک

 

 

 

کلاف مبل خوب را چگونه بشناسیم؟

 

ساده ترین و مهم ترین راه تشخیص حسی کلاف خوب صدای غژ غژ آن است. با نشستن بر روی مبلمان به راحتی می توان تشخیص داد که مرغوبیت کلاف تا چه حد است. یکی از علامت های مرغوب نبودن کلاف مبل صدای غژ غژ است و ایجاد این صدا دو احتمال دارد:    • احتمال اول: اتصالات مبل به خوبی انجام نشده و قطعات اتصالی دارای مشکل هستند

 

    • احتمال دوم: پایه های مبل با یکدیگر تراز نیستندکلاف مبل شزلون مبل راحتی شزلون

 

 

 

در صورت اشکال در اتصالات پیشنهاد ما این است که از خرید آن مبل صرفنظر کنید چون دیر یا زود باید به فکر خرید مبل جدید دیگری باشید، ولی اگر مشکل از پایه ها باشد می توانید از فروشنده یا تولید کننده بخواهید که پایه های مبل را برایتان تراز کند. در صورتی که پایه ها بالا یا پایین باشد تولید کننده آن را با دستگاه سنگ کوتاه می کند که مبل دیگر صدا نداده و تکان نخورد. این روش در تولیدی های کارگاهی استفاده نمی شود و بیشتر شرکت های بزرگی که دارای سالن کنترل کیفیت هستند از این وسیله استفاده می کنند. روش دوم برای تشخیص کلاف به این شکل است که می توانید مبل خود را کاملا برگردانید و به کلاف کف آن نگاه کنید. البته تشخیص جنس و کیفیت چوبهایی که رنگ شده اند حتی برای تولید کننده ها ساده نیست، اما شما در کف کار می توانید کلاف دوبل، اتصالات و قطعات به کار رفته در مبل را مشاهده کنید.

 

 

 

چند نکته    • تا حد امکان سعی کنید مبلمانی را انتخاب کنید که در کل کلاف آن از یک نوع چوب استفاده شده باشد، در این صورت می توان مقاومت یکسانی در تمام قسمت های مبل داشت .

 

    • مبلمان هایی خریداری کنید که قطعات آنها جدا می شوند؛ با داشتن این امکان اگر قسمتی از آن خراب شود می توانید آن را جدا و تعویض کنید. قسمت هایی مانند فوم و کوسن دوبل و …کلام آخر اینکه کلاف مبل جز مهمترین قسمت های یک مبل به شمار می آید. با کمی دقت و هزینه بیشتر می توانید مبلی را خریداری کنید که بتوانید سال ها از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید