Skip to main content

کمد و کنسول مناسب برای انتخاب شما

کمد و کنسول مناسب برای انتخاب شما
کمد و کنسول، چگونه بهترین کاربری را از این دو وسیله منزل داشت؟

فرقی نمی کند اتاق خواب شما کوچک است یا بزرگ، انتخاب کمد مناسب و یا طراحی کمد دیواری یکی از الزامات و امتیازات بزرگ یک اتاق خواب محسوب می شود. کمد ها فضای ایده آلی برای ذخیره سازی و چیدمان منظم لباس ها، میز اتو، کفش، لوازم شخصی و … است که در صورت نبود چنین فضایی، دکوراسیون داخلی با وسایل شخصی و … شلوغ شده و در نتیجه ما را دچار آشفتگی و سردرگمی می کند.

 

کمد، وسیله ای برای کمک به نظم دهی منزل

همه ی ما با نقش کمد در دکوراسیون خانه های امروزی آشنا هستیم، کمد دیواری یکی از پراهمیت ترین بخش های موجود در فضای دکوراسیون داخلی به خصوص برای خانه های کوچک بدون انباری می باشد. به همین دلیل در دکوراسیون خانه های امروزی طراحی داخلی کمد دیواری اهمیت بسیاری پیدا کرده است. بد نیست تعریف ساده ای از کمد دیواری داشته باشیم. کمد دیواری فضایی سربسته است که از کف و کناره ها به دیوار متصل است که این موضوع موجب مستحکم شدن کمد دیواری به واسطه پیچ به دیوار است.

نظم دهنده های کمد دیواری
  • کمد دیواری به تنهایی نمی تواند به ما در نظم دهی لوازم کمک چندانی کند و اگر در انتخاب و خرید تعدادی وسیله کمکی کوتاهی کنیم، فضای کمد دیواری تبدیل به انباری کوچک انباشته از لوازم و لباس خواهد شد.
  • قلاب ها افزودنی هایی ارزان و آسان هستند که به طور قابل ملاحظه ای فضای کمد شما را بهبود می بخشند. آویزان کردن اشیایی مانند کمربندها، کراوات ها یا روسری ها بر روی قلاب ها، فضای کشو ها را آزاد می کند و در عوض از دیوارها برای این منظور استفاده می شود.
  • سبدها برای نظم بخشی به عناصر پراکنده بر روی قفسه ها و شلف ها بسیار مناسب هستند و ظاهری صاف و مرتب به کمد تان می دهند. اشیا را در سبدها گروه بندی کنید، بنابراین همیشه می دانید شیء مورد نظر خود را در کجا پیدا کنید. از اجزای جمع شونده در کمد لباس یا کمد دیواری تان استفاده کنید.
  • قفسه های کشویی یا کشوهای باز راه حلی عالی برای در معرض دید قرار دادن لوازم تان هستند. آنها به شما امکان این را می دهند که کفش هایتان را در دورترین نقاط قرار دهید و همچنان قادر باشید آنها را ببینید.
  • تقسیم کننده های کشوی کمد لباس را فراموش نکنید. همه ی ما زیر و رو کردن کشو برای یافتن تیشرت یا جوراب موردنظرمان را تجربه کرده ایم و چه تجربه ی آزاردهنده ای! استفاده از تقسیم کننده های کشو سبب می شود هر لباسی در مکان مخصوص به خود قرار گیرد. تقسیم کننده های کشو از بهترین ایده ها برای جاجورابی و لباس های کوچک هستند.

برای اینکه بتوانید کمد تان را برای همه ی کالاها آماده کنید، بهتر است ارتفاع طبقات آن را متنوع در نظر بگیرید. چپاندن همه چیز در فضاهای خیلی کوچک باعث می شود کمد تان تنگ به نظر برسد و این شما را عصبی می کند. انتخاب چوب لباسی های یک شکل و یک رنگ به چشمان شما کمک می کند که فقط بر روی لباس ها تمرکز کنند. با نصب میله در سطوح مختلف، شما می توانید از هر قسمت فضای کمد استفاده کنید. میله های کششی مانند آن هایی که برای پرده استفاده می شوند، برای این کار مناسب اند، چون نصب، تنظیم و برداشتن آنها آسان است و به شما کمک می کند تا کمدی منظم تر داشته باشید. با اینکار می توانید کمد لباس متفاوت با ایده های کاربردی داشته باشید. حداقل ارتفاع میله ها برای لباس های زنانه ۱۶۰ سانتی متر است. در فضایی با عرض ۱۲۰ سانتی متر می توانید دو ردیف میله با ارتفاع ۱۱۰ سانتی متر برای شلوار ها و پیراهن ها تعبیه کنید.

آینه از جمله ضروریات جانبی کمد دیواری است. فلسفه ی حضور آینه در کمد لباس یا نزدیک به آن برای همه واضح است. اما باید بدانید نیازی نیست یک اتاق لباس بزرگ داشته باشید تا بتوانید از این وسیله بهره ببرید، آویزان کردن آینه پشت درب کمد نیز کار شما را راه می اندازد.

قسمتی برای لباس چرک ها

هر کمد بزرگی به یک سبد دم دستی برای لباس های چرک نیاز دارد اما این سبد الزاما باعث زشت کردن ظاهر کمد نمی شود. کشوهای جک دار برای جا دادن سبد لباس چرک، به خوبی با کمد تلفیق شده اند و ابزاری بسیار کاربردی هستند که تفکیک لباس های چرک از لباس های تمیز را بسیار راحت می کنند.

اکنون شما کمدی جادار تر با اکسسوری های نظم دهنده دارید و زمان آن است که هر چیزی را به جای خود در کمد برگردانید. بهتر است هر چه دارید در دید باشد زیرا ممکن است بعضی چیزها را فراموش کنید. اگر کمد یا اتاق لباس خود را مانند یک فروشگاه لباس بچینید، می توانید لذت خرید لباس را هر روز تجربه کنید!

نکته ی آخر و بسیار مهمی که باید همیشه در خاطر داشته باشید جدی گرفتن تا کردن لباس هاست، آن ها تاثیر بسیار زیادی در مرتب به نظر رسیدن کمدها و کشوهای شما خواهند داشت، از طرفی اگر لباس های تان را درست و منظم تا بزنید می توانید تعداد لباس های بیشتری را در کمد یا کشوی مورد نظرتان جای بدهید.

 

جنس بدنه کمد یا کمد دیواری

 

لترون

ام دی اف

هایگلاس

رنگ قرمز در کنار سفید یک ترکیب رنگی مدرن را ایجاد می کنند. استفاده از MDF هایگلاس براق، جذابیت خیر کننده ای به کمد دیواری بخشیده است.

 

طراحی کمد

 

کلاسیک

مدرن

استفاده از متریال آینه در سطح نمای کمد دیواری باعث بزرگتر نشان داده شدن فضای اتاق خواب می شود. این مدل کمد دیواری مورد علاقه بسیاری از عاشقان سبک مدرن است.استفاده از متریال شیشه در بدنه کمد دیواری باعث می شود فضای داخلی بیش از پیش مدرن و لوکس دیده شود. استفاده از شیشه رفلکتیو، موجب می شود فضای داخل کمد دیواری به سختی دیده شود.

 

نکته هایی که برای کمد باید در نظر بگیرید

کمد هر خانه‌ای براساس نیازهای همان خانواده طراحی می‌شود. ممکن است شما بخواهید برای روسری‌ها، لباس‌های مختلفی مثل پوشش محل کار، لباس شب و... فضاهای مجزایی داشته باشید یا برای اسباب‌بازی‌های کودک‌تان قفسه‌هایی با ابعاد متناسب سفارش دهید. کافی است آنچه می‌خواهید را به آنها بگویید تا مطابق با نیازهای شما طراحی انجام شود. خیلی از کمدسازها پیشنهادهای جالبی برای شما دارند. می‌خواهید فضای مناسبی برای رختخواب داشته باشید؟ آویزهایی مناسب برای لباس‌های داخل کمدتان می‌خواهید؟ ضمن اینکه نیازهای‌تان را به این افراد می‌گویید حتما به تجربه‌های آنها هم گوش کنید و بخواهید نمونه کارهای با کیفیت و سطح قیمتی متفاوتی که اجرا کرده‌اند به شما نشان‌ دهند. به جای اینکه تخت، کمد و... را جدا جدا بخرید از کمدساز بخواهید در یک دیوار سه یا چهار متری اتاق‌ کمد، تخت، قفسه و... را با هم طراحی کند. با این کار هم ظاهر اتاق هماهنگ تر به نظر می‌رسد و هم اینکه فضای اتاق را با وسایل مختلف و بیهوده اشغال نمی‌کنید؛ به‌خصوص اگر خانه‌ ای با متراژ کم داشته باشید.

 

میز کنسول

میز کنسول و آینه جز وسایلی هستند که دائما از آنها استفاده خواهد شد و فقط جنبه دکوری آنها مد نظر نیست. خیلی از ما وسایلی در خانه داریم که به مرور زمان کارایی خود را از دست داده و به یک شی دکوری صرف در دکوراسیون تبدیل می شوند، البته خیلی هایشان هم سر از انباری و تراس در می آورند. میز کنسول و آینه دقیقا خلاف این شرایط را دارند. جالب است بدانید میز کنسول ابتدا یک وسیله دکوری بود که طی سال ها تکامل یافته و هم اکنون نقش بسیار مهمی در دکوراسیون دارد. تاریخچه میز کنسول از برخی جهات کمی عجیب است. ریشه میز کنسول به کشور فرانسه و ایتالیا برمی گردد. در قرن ۱۷ میلادی میز کنسول های بزرگ جزء اساسی از دکوراسیون قصرهای پادشاهی بودند، به همین خاطر اغلب مدل های آن زمان، طرحی سلطنتی داشته و بسیار لوکس تلقی می شدند. کنسول ها دارای دو پایه بودند که روی آنها یک میز تقریبا نیم دایره ای قرار می گرفت. پشت میز یک براکتی وجود داشت که توسط پیچ میز را به دیوار محکم می کرد. اسم این براکت کنسول بود و به همین خاطر این میزها به نام میز کنسول مشهور شدند. براکت به میز کنسول ها اجازه می دهد حالتی مستقل به خود گرفته و خیلی زیبا و ظریف دیده شوند. هم اکنون نیز برخی مدل های میز کنسول و آینه امروزی نیز از همین روش قدیمی استفاده می کنند اما از لحاظ کارایی و زیبایی فوق العاده پیشرفت کرده اند.میز کنسول هر چه باریک تر باشد کارایی آن بالاتر خواهد رفت و از طرفی با دکوراسیون اطراف خیلی بهتر هماهنگ خواهد شد.

آینه ها عناصری هستند که نقش بسیار مهمی را در بهتر جلوه دادن دکوراسیون داخلی بازی می کنند. طراحی های خلاقانه ی آینه ها و میزهای کنسولی که معمولا زیر آن ها قرار می گیرند، می توانند تغییرات دل نشینی را در دکوراسیون داخلی خانه تان پدید بیاورند. آینه و کنسول ها از جنس های مختلفی مانند برنج، برنز و چوب ساخته می شوند که شما می توانید با در نظر گرفتن نوع طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود، یکی از این جنس ها را انتخاب کرده و تهیه کنید. این آینه ها و کنسول ها دارای طراحی های متنوع و خلاقانه ای هستند که می توانند به عنوان یک عنصر مستقل در دکوراسیون داخلی منزل شما خودنمایی کنند.

آئینه و کنسول کلاسیک

میز کنسول را می‌توان در قسمت ورودی خانه یا سایر اتاق‌ها قرار داد تا ضمن زیبایی، فضای اضافه‌ای برای گذاشتن وسایل به وجود آورد. برای انتخاب میز کنسول مناسب، اندازه جایی را که کنسول قرار می‌گیرد، یادداشت کنید.

میز کنسول و آینه در هر خانه با سبک دکوراسیون داخلی مختلف جایی برای خود خواهد داشت و اینطور نیست که میز کنسول و آینه تنها برای خانه های مجلل و دکوراسیون های داخلی اشرافی طراحی شده باشد اما در سبک های اجرا شده به دو بخش سلطنتی و مدرن تقسیم می شوند.برای سبک مدرن، کنسول ساده‌تر و در مورد سبک کلاسیک مدلی انتخاب کنید که کار چوب آن بیشتر باشد. میز کنسول های چوبی با قاب آینه های منبت کاری شده به طبع موجب زیبایی دکوراسیون سالن پذیرایی خواهد شد و تنها نکته در انتخاب این بخش از لوازم خانه، تطابق اندازه میز و آینه با محیطی که در آن قرار خواهد گرفت است.

 

کنسول های مدرن

در سبک مدرن، مبلمان معمولا به صورت انواع مبلمان راحتی بدون طرح و زرق وبرق های مبلمان کلاسیک می باشد. سبک مدرن امروزی تر و پر کاربرد تر می باشد و اغلب ما در دکوراسیون داخلی منازل خود یا در بخشی از چیدمان منزلمان از این سبک بهره می گیریم. در کنار مبلمان مدرن می توانید از یک آینه کنسول مدرن برای جلوه بیشتر منزلتان استفاده کنید. استفاده از آینه در یک خانه مدرن می تواند به صورت آینه و کنسول و یا آینه بدون کنسول به صورت دیواری استفاده شود. شما می توانید طرح و جنس آینه خود را با توجه به مبلمان منزلتان انتخاب کنید. وجود آینه در فضای نشیمن و نور پردازی مناسب محیطی آرام برای شما فراهم می کند.

برای خیلی ها، وسایل کمتر و ساده تر به معنای زندگی ساده تر و پرسودتر است. این موضوع در مورد مبلمان خانه خیلی صادق است. امروزه تمرکز بیشتر خانه دارها به روی وسایل ساده و طراحی مینیمال و کمینه گراست. میز کنسول و آینه مدرن تا جای ممکن باید ساده و به دور از هر گونه نقش و نگار اضافی طراحی شود. هم میز ساده و سر راست طراحی شده باشد و هم آینه شکلی هندسی داشته باشد که مختص دکوراسیون های مدرن است. کنسول های مدرن علاوه بر سادگی، فضای کمی را اشغال می کنند اما در شیک نشان دادن فضا تاثیر خود را می گذارند. به دنبال کنسولی باشید که مناسب با سبک دکوراسیون ورودی خانه باشد. به شکل میز کنسول و جزئیاتی مانند چوب و دستگیره‌ها توجه کنید.

کنسول با طراحی مدرن برای دکوراسیون داخلی

کنسول های کلاسیک

سبک کلاسیک راحتی و آسایش را با خود به همراه دارد، در واقع سبک کلاسیک همان سبک سنتی است که قدری رنگ و روی امروزی به خود گرفته است. اغلب ما ایرانی ها در منازلی به سبک کلاسیک رشد کرده ایم. خانه هایی با دکوراسیون کلاسیک، خانه هایی است که ما در آن احساس راحتی می کنیم. در دکوراسیون این منازل، ست مبلمان، ست غذاخوری و ست سرویس خواب همه کلاسیک چیدمان می شوند.

بنابراین بهره گیری از یک آینه کنسول کلاسیک می تواند اثر مطلوبی در فضای منزلتان داشته باشد و علاوه بر زیبایی منزل شما باعث بزرگتر جلوه دادن فضا نیز می شود. آینه کنسول کلاسیک با نورپردازی مناسب می تواند حس قرار گرفتن در فضایی بزرگ و زیبا را به شما القا کند. به شما توصیه می کنیم برای زیبایی وشکیل شدن منزل خود حتما از آینه کنسول ست با مبلمان خود، در دکوراسیون داخلی استفاده نمایید.

 

کاربرد ها و چیدمان کنسول

آینه کنسول نقش بسزایی در دکوراسیون داخلی منازل دارد و از جمله لوازمی است که ظاهری شکیل به منزل شما می دهد. منازل امروزی غالبا در دو سبک مدرن یا کلاسیک و یا تلفیقی از دو سبک مدرن-کلاسیک چیدمان می شود. بنابراین شما بعد از آشنایی مختصر با هر دو سبک می توانید از میان آینه کنسول کلاسیک و آینه کنسول مدرن یکی را با توجه به دکوراسیون داخلی منزل خود انتخاب کنید.

کنسول کاربردهای مختلفی دارد. می‌توان روی آن گلدان و کتاب گذاشت یا وسایل ریز را داخل آن قرار داد. حتی بعضی از کنسول ها برای نوشتن و به عنوان میز تحریر استفاده می‌کنند. در انتخاب کنسول به کاربرد آن توجه کنید. چیدمان وسایل روی کنسول، میز قهوه خوری یا طاقچه ی بالای شومینه می تواند به اتفاقی غافلگیر کننده در خانه تبدیل شود، چشم را به سمت خود بکشاند و مخاطب را تحت تأثیر قرار دهد. چیدمان وسایل روی میز دارای یک پایه ی علمی است. به اشکال مثلثی نامتقارن بیندیشید. دو آباژور با ارتفاع یکسان در دو طرف یک تابلو هنری بسیار حساب شده به نظر می رسد. در حالی که یک آباژور، تعدادی اشیای کوچک تر در وسط و یک قطعه ی کوچک تر در سمت دیگر یک مجموعه ی زیبا و متنوع خلق می کند. اغراق نکنید و صرفه جو باشید، مخصوصا وقتی یک تابلو یا اثر هنری در فضا حکم فرمایی می کند. آباژور بلند در یک سمت کنسول، در ترکیب با گلدان کوتاه تر گل ها در سمت دیگر، شکلی مثلثی ایجاد کرده که با نقطه ی کانونی اصلی یعنی تابلو هنری رقابت نمی کند.

چیدمان میز کنسول با آینه بزرگ در اتاق نشیمن

گردآوری اشیای مورد علاقه تان به صورت یک ترکیب زیبای منسجم، می تواند به سادگی ترکیب اشیایی با رنگ مشابه باشد. اگر می خواهید اندکی تنوع ایجاد کنید، در نزدیکی چیدمان تان گریزی به یک رنگ برجسته بزنید. اگر میز کنسول تان کوتاه است و فکر می کنید که نمی تواند خودش را خوب در دکوراسیون داخلی خانه نمایان کند، در پشت آن یک آینه قدی بگذارید تا همه چیز را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین می توانید یک صندلی هم برای کنسول تان تهیه کنید تا راحت تر از آینه استفاده کنید.

کمی تابو شکنی در مورد قانون های نانوشته دکوراسیون داخلی منزل هم بد نیست، مثلا به جای این که از آینه ها در بالای کنسول استفاده کنید از تابلوهای نقاشی هنرمندانه و یا عکس هایی که خودتان آن ها را گرفته اید استفاده کنید. برای روی خود کنسول هم می توانید از تضاد در وسیله های تزیینی استفاده کنید، یک سمت تنگ ها و ظرف های شیشه ای را قرار دهید و در سمت دیگر ظرف های سنگی، تضاد در طراحی دکوراسیون خانه همیشه جواب می دهد.

کنسول ها فضای خوبی را برای شما به وجود می آورند تا بتوانید کلکسیون های مختلف خودتان را به نمایش بگذارید. اگر به جمع آوری کلکسیونی از ظرف های آنتیک و قدیمی مثل ظرف های نقره دارید بهترین جا برای نمایش آن ها کنسول ها هستند.

برای بالای کنسول های تان می توانید شلف هایی با عرض کم در نظر بگیرید. این شلف ها می توانند از جنس خود کنسول ها باشند و یا نه می توانند از مواد و مصالحی متفاوت تر ساخته شده باشند. در هر صورت این هم یکی دیگر از راه هایی است که می توانید کنسول های تان را تزئین کنید.

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید