Skip to main content

10 نمونه از بهترین استفاده های آبنما در دکوراسیون داخلی

10 نمونه از بهترین استفاده های آبنما در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی با استفاده از آبنما در منزل، ایده هایی جالب برای داشتن آبنما در دکوراسیون داخلی منزل.ایجاد حس سرزندگی در دکوراسیون

بیشتر ما عاشق آبنمای مجتمع های تجاری و لابی هتل ها هستیم. داشتن یک آبنما در محیط اطراف مان حس بودن در تعطیلات را برایمان به وجود می آورد. تصور کنید می خواهید از آبنما در فضای داخلی منزل یا محل کارتان استفاده کنید، به نظر شما اکثر مردم کدام اتاق ها را برای داشتن آبنما بیشتر انتخاب می کنند؟ قطعا اتاق نشیمن و راهروی ورودی بهترین و پرطرفدار ترین مکان است، اما انتخاب های دیگر ممکن است شما را غافلگیر کند. این مطلب ایده های جدید و مختلفی را به شما ارائه می کند.

 

دکوراسیون داخلی با آبنما در اتاق نشیمن

 

اتاق نشیمنی لوکس

 

محبوب ترین فضای داخلی برای قرار دادن آبنما اتاق نشیمن است.در سال های اخیر داشتن آبنما در دکوراسیون داخلی طرفدارهای زیادی را به خود جذب کرده است. آبنما ها حس سرزندگی، لطافت و مدرن بودن را به دکوراسیون داخلی می دهند.

 

 

 

آبنمای مدرن در ویلا

 

فضای پذیرایی که در عکس بالا می بینید مناسب یک معمار است، پس تعجبی ندارد که بدانید اینجا توسط یکی از بزرگترین معمارهای دنیا یعنی آنجلا داناجیوا طراحی شده و در آن سکونت دارد. استفاده مناسب و هوشمندانه از گرانیت کارنلیان و محل قرارگیری آبنما در وسط پله ها با گیاهان به کار رفته فضایی زنده و تحسین برانگیز به وجود آورده.

 

 

 

اتاق نشیمن با آبنما با برکه ای کوچک

 

در عکس بالا آبنمایی را مشاهده می کنید که شامل دو آبشار و یک حوضچه است. تاثیر این آبنما در فضای داخلی اتاق نشیمن معرکه است، به زیبایی با دکوراسیون داخلی اتاق ادغام شده همچنین بدون اغراق در به کار بردن المان ها فضایی لوکس به وجود آورده.

 

 

 

دکوراسیون داخلی با متریال چوب و آبنمای شیشه ای

 

مقداری غافلگیری

 

در جایگذاری دو آبنمای بعدی می بینید که طراحی های متحیر کننده معمولا در جاهایی ظاهر می شوند که کمترین توقع را از آنها داشته ایم. حس بودن در یک هتل لوکس در طراحی داخلی عکس بالا کاملا مشهود است، یک حوضچه سطحی در فضای داخلی به همراه سنگ چین برای عبور کردن از مسیری که به سمت بار هدایت می شود.

 

 

 

آبنما در سرویس بهداشتی

 

وقتی صحبت از دکوراسیون داخلی با استایلی شبیه به اسپا می شود، اولین مکانی که به ذهن می رسد حمام است. آبنمایی که در عکس می بینید یک غافلگیری لذت بخش را داراست. نمی توان قسمت مورد علاقه را در این طراحی انتخاب کرد، اتاق دوش شیشه ای، منظره ی خیره کننده یا نوع به هم پیوستگی آبنمای داخلی و خارجی باهم، که طراحی داخلی را به خوبی با فضای بیرونی هماهنگ کرده است.

 

 

 

آبنما در دکوراسیون داخلی ورودی منزل

 

ورودی مجلل

 

اگر قصد استفاده از آبنما در طراحی داخلی منزل دارید، چرا آن را در معرض دید همگان قرار ندهید؟ به همین دلیل است که ورودی منزل بهترین و پرطرفدارترین قسمت برای تعبیه آبنماست. مخصوصا اگر فضا به شکلی باشد که آبنما از همه طرف توسط دیگر اتاق ها احاطه و در دید باشد، درست مثل عکس بالا.

 

 

 

آبنما با المان های سیمانی

 

 

 

آبنمای بعدی شامل المان های درخشانی است.: ترکیبی از هنرهای معاصر، ستون های سنگی، دیوار پوشی با بافت هایی ریز و تعدادی نیلوفر آبی.

 

آبنما در طراحی دکوراسیون زیر پله

 

ملاقات آبنما و پله ها

 

قسمت آخر این مطلب شما را راهنمایی می کند تا از هر تکه ی فضای داخلی خود استفاده کنید، مخصوصا فضای پرت زیر پله! نورپردازی نقش مهمی در دو چندان کردن زیبایی این آبنما دارد، البته وجود راه پله ای که به زیبایی ساخته شده را نباید دست کم گرفت.

 

 

 

راه پله ای شیشه ای با آبنما در زیر پله

 

پله های شیشه ای در این راه پله تاثیر بسزایی در زیباتر دیده شدن آبنما دارند اما نقطه کانونی اصلی در این طراحی پرده بارانی در نظر گرفته شده روی دیوار است که به حوضچه تعبیه شده در زیر راه پله سرازیر می شود.

 

 

 

آبنمای مدرن در ورودی ویلا

 

آخرین آبنمایی که در این مطلب می بینیم فضای داخلی و خارجی را به هم متصل می کند و جلوه ای هماهنگ و با شکوه به کل سازه می بخشد.

 

آیا شما هم پس از خواندن این مطلب در فکر قرار دادن یک آبنما در طراحی منزل خود هستید؟ اگر جوابتان مثبت است کدام اتاق را برای این کار انتخاب می کنید؟

 

منبع: Decoist

ارسال دیدگاه

لطفا برای ارسال دیدگاه ابتدا وارد سایت شوید